Třetina Evropanů má problémy s kvalitou duševního zdraví

Různé duševní a neurologické choroby, jako jsou deprese, demence nebo nespavost, trápí podle studie téměř třetinu Evropanů. O závěrech výzkumu, který zjišťoval zdraví obyvatel 30 evropských zemí, informoval server Daily Telegraph.

Odborníci z Drážďanské univerzity po tři roky studovali duševní zdraví obyvatel všech 27 zemí  Evropské unie  a Švýcarska, Norska a Islandu. Sledovali 100 hlavních mentálních poruch od úzkostí a depresí přes schizofrenii až po neurologické problémy, jako jsou epilepsie, Parkinsonova choroba či roztroušená skleróza. Podle výsledků jejich studie trpí nějakou mentální chorobou nebo mozkovou dysfunkcí 165 miliónů Evropanů, tedy asi 38 procent z 514 miliónů obyvatel těchto států.

Provedený výzkum dále zjistil, že jen asi třetina nemocných podstupuje odpovídající léčbu. Duševní choroby přitom způsobují rozsáhlé hospodářské a sociální ztráty, protože nemocní často nejsou schopni pracovat nebo se rozpadají jejich vztahy.

(zdroj: ČTK; Novinky.cz z 5.9.2011)

Řada  lidí si často ani neuvědomuje, že jsou to právě oni, kdo rozhoduje o svém zdraví a že často stačí rozhodnutí se svým životem něco udělat a od této své myšlenky neustoupit. Nejjednodušším řešením v případě psychických problémů jsou antidepresiva a podobné medikamenty. Bohužel ty způsobí pouze to, že se příznaky Vašich obtíží utlumí a Vy se cítíte relativně v pohodě. Příčina Vašich obtíží ale zůstává nevyřešena a jen se odsune do pozadí. Jakmile byste se pak rozhodli medikamenty vysadit, nastane problém. Vaše obtíže se pravděpodobně velice rychle vrátí.

Proto jsem moc ráda, že jsou tu Emoční Energetické Terapie, pomocí kterých se můžete dostat k jádru problému a Vaše obtíže tak začít efektivně řešit. Zjistíte totiž, proč Vaše obtíže vznikly a co můžete udělat pro to, abyste se jich zbavili. Výhodou je, že nepotřebujete žádné medikamenty a navíc si přímo prožijete situaci, kdy Váš problém vznikl, co bylo jeho příčinou a jak bude Váš život vypadat, když se ho zbavíte.

Zároveň získáte návod, co udělat pro to, aby se Vaše obtíže již neopakovaly. Samozřejmě záleží pak jen na Vás, zda se získaných rad budete držet nebo ne. Pokud se však odhodláte udělat krok směrem ke štěstí a spokojenosti, určitě nebudete litovat.

(Martina Koutová, www.andelska-zahrada.cz)