Tragédie, která zasáhla "celý svět"

(7.9.2011; let hokejového týmu Lokomotiv Jaroslavl)

Proč se stalo, co se stalo…

pro všechny je to, co se dnes stalo, velká "událost a tragédie", i když již spadla řada letadel a řada lidí přitom zemřelo, ale nikdo tomu nevěnoval tolik pozornosti, protože se jednalo o "normální" lidi a ne o ty, které každý zná...proto je dnešní událost o to významnější.

Otázkou je, proč se to vlastně muselo stát a proč se to muselo stát právě těmto lidem. Dle mého názoru je to proto, aby se co nejvíce lidí "zastavilo" a zamyslelo se nad svým životem a něco s ním udělalo, protože když se pak něco "stane", tak už je pozdě. Jak se tak koukám na facebook a poslouchám média, tak spousta lidí se "zastavilo"...řada z nich věnuje minutu ticha těm, co odešli, scházejí se, posílají jim své myšlenky...ale zítra se zase vrátí do svých zaběhnutých kolejí a nic se nezmění, což je chyba, protože v tom momentu, kdy se "zastaví", by si měli zároveň uvědomit, jestli žijí svůj život tak, že kdyby zítra odešli oni, budou sami se sebou spokojeni, protože budou vědět, že sami sobě věnovali maximum.

 

Jako by nám touto tragickou událostí měla být předána zpráva…"ještě máte čas se sebou něco udělat…teď je ta pravá chvíle…než bude pozdě"…